RDEC71H226MWK1H03B RDEC71H226MWK1H03B
RDEC71H226MWK1H03B
Part Number
RDEC71H226MWK1H03B
Manufacturer
Description
CAP CER 22UF 50V X7S RADIAL
Data sheet
RDEC71H226MWK1H03B.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
RDE
    Specifications
    SeriesRDE
    Part StatusActive
    Capacitance22µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7S
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.197" (5.00mm)
    Lead StyleFormed Leads
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for RDEC71H226MWK1H03B
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA RDEC71H226MWK1H03B C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry