RHSN12A472K0DGH01A RHSN12A472K0DGH01A
RHSN12A472K0DGH01A
Part Number
RHSN12A472K0DGH01A
Manufacturer
Description
CAP CER 4700PF 100V XAN RADIAL
Data sheet
RHSN12A472K0DGH01A.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
RHS
    Specifications
    SeriesRHS
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance4700pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientXAN
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Features-
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.150" L x 0.098" W (3.80mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.098" (2.50mm)
    Lead StyleStraight
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for RHSN12A472K0DGH01A
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA RHSN12A472K0DGH01A C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry