V30BZ222M8SX V30BZ222M8SX
V30BZ222M8SX
Part Number
V30BZ222M8SX
Manufacturer
Description
CAP CER 2200PF 150V X7R NONS SMD
Data sheet
V30BZ222M8SX.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance2200pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated150V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseNonstandard SMD
    Size / Dimension0.030" L x 0.030" W (0.76mm x 0.76mm)
    Thickness (Max)0.025" (0.64mm)
    Related parts for V30BZ222M8SX
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA V30BZ222M8SX C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA V30BZ222M8SX C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA V30BZ222M8SX C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA V30BZ222M8SX C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA V30BZ222M8SX C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA V30BZ222M8SX C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA V30BZ222M8SX C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA V30BZ222M8SX C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA V30BZ222M8SX C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA V30BZ222M8SX C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry