VY1102M35Y5UQ6TV0 VY1102M35Y5UQ6TV0
VY1102M35Y5UQ6TV0
Part Number
VY1102M35Y5UQ6TV0
Manufacturer
Description
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL
Data sheet
VY1102M35Y5UQ6TV0.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1000pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated760VAC
    Temperature CoefficientY5U (E)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial, Disc
    Size / Dimension0.354" Dia (9.00mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.394" (10.00mm)
    Related parts for VY1102M35Y5UQ6TV0
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA VY1102M35Y5UQ6TV0 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry