CRCW120684R5FKEBC CRCW120684R5FKEBC
CRCW120684R5FKEBC
Part Number
CRCW120684R5FKEBC
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES 84.5 OHM 1% 1/4W 1206
Data sheet
CRCW120684R5FKEBC.pdf
Category
Chip Resistor
Family
Series
CRCW-C
    Specifications
    SeriesCRCW-C
    Part StatusActive
    Resistance84.5 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionThick Film
    Features-
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
    Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)
    Number of Terminations2
    Failure Rate-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for CRCW120684R5FKEBC
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 CRCW120684R5FKEBC RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry