MMB02070C4707JB200 MMB02070C4707JB200
MMB02070C4707JB200
Part Number
MMB02070C4707JB200
Manufacturer
Description
RES 0.47 OHM 5% 1W MELF 0207
Data sheet
MMB02070C4707JB200.pdf
Category
Chip Resistor
Family
Series
MMB - Professional
    Specifications
    SeriesMMB - Professional
    Part StatusActive
    Resistance470 mOhms
    Tolerance±5%
    Power (Watts)1W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / CaseMELF, 0207
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package207
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Number of Terminations2
    Failure Rate-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for MMB02070C4707JB200
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 MMB02070C4707JB200 RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry