RN732BTTD1290F50 RN732BTTD1290F50
RN732BTTD1290F50
Part Number
RN732BTTD1290F50
Description
RES 129 OHM 1% 1/8W 1206
Data sheet
RN732BTTD1290F50.pdf
    Part StatusLast Time Buy
    Resistance129 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesMoisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package1206
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Related parts for RN732BTTD1290F50
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 RN732BTTD1290F50 RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry