RN73H2ETTD2203F50 RN73H2ETTD2203F50
RN73H2ETTD2203F50
Part Number
RN73H2ETTD2203F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 220K OHM 1% 1/4W 1210
Data sheet
RN73H2ETTD2203F50.pdf
Category
Chip Resistor
Family
Series
RN73H
    Specifications
    SeriesRN73H
    Part StatusActive
    Resistance220 kOhms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    CompositionMetal Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations2
    Failure Rate-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for RN73H2ETTD2203F50
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 RN73H2ETTD2203F50 RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry