TNPW06031K37BHTA TNPW06031K37BHTA
TNPW06031K37BHTA
Part Number
TNPW06031K37BHTA
Description
RES 1.37K OHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
TNPW06031K37BHTA.pdf
    Part StatusActive
    Resistance1.37 kOhms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    CompositionThin Film
    FeaturesMilitary
    Temperature Coefficient±50ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Supplier Device Package603
    Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Related parts for TNPW06031K37BHTA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 TNPW06031K37BHTA RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry