TNPW080582R0BETA TNPW080582R0BETA
TNPW080582R0BETA
Part Number
TNPW080582R0BETA
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/8W 0805
Data sheet
TNPW080582R0BETA.pdf
Series
TNPW
    Specifications
    SeriesTNPW
    Part StatusActive
    Resistance82 Ohms
    Tolerance±0.1%
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    CompositionThin Film
    FeaturesMilitary
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Ratings-
    Supplier Device Package805
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
    Related parts for TNPW080582R0BETA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 TNPW080582R0BETA RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry