TNPW1210100RDEEA TNPW1210100RDEEA
TNPW1210100RDEEA
Part Number
TNPW1210100RDEEA
Manufacturer
Vishay Dale
Description
RES 100 OHM 0.5% 1/2W 1210
Data sheet
TNPW1210100RDEEA.pdf
Category
Chip Resistor
Family
Series
TNPW e3
    Specifications
    SeriesTNPW e3
    Part StatusActive
    Resistance100 Ohms
    Tolerance±0.5%
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    CompositionThin Film
    FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±25ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package1210
    Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
    Height - Seated (Max)0.030" (0.75mm)
    Number of Terminations2
    Failure Rate-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for TNPW1210100RDEEA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 TNPW1210100RDEEA RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry