WK73R3ATTE12R0F WK73R3ATTE12R0F
WK73R3ATTE12R0F
Part Number
WK73R3ATTE12R0F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 12 OHM 1% 2W 2512
Data sheet
WK73R3ATTE12R0F.pdf
Category
Chip Resistor
Family
Series
WK73R
    Specifications
    SeriesWK73R
    Part StatusActive
    Resistance12 Ohms
    Tolerance±1%
    Power (Watts)2W
    CompositionThick Film
    FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient±100ppm/°C
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
    RatingsAEC-Q200
    Supplier Device Package
    Size / Dimension0.122" L x 0.252" W (3.10mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations2
    Failure Rate-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for WK73R3ATTE12R0F
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    RN73R1JTTD4071D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD4071D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.07K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4071D10   Inquiry
    RN73R1JTTD4871D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD4871D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 4.87K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD4871D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1652D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD1652D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 16.5K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1652D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1820D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD1820D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1820D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5830D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD5830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 583 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5830D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5301D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD5301D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.3K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5301D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5102D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD5102D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 51K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5102D10   Inquiry
    RN73R1JTTD5101D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD5101D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 5.1K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD5101D10   Inquiry
    RN73R1JTTD1931D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD1931D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 1.93K OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD1931D10   Inquiry
    RN73R1JTTD3830D10 WK73R3ATTE12R0F RN73R1JTTD3830D10 KOA Speer Electronics, Inc. RES 383 OHM 0.5% 1/10W 0603 RN73R1JTTD3830D10   Inquiry