FW-25-03-G-D-250-150-P
FW-25-03-G-D-250-150-P
Part Number
FW-25-03-G-D-250-150-P
Description
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
Data sheet
FW-25-03-G-D-250-150-P.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing0.050" (1.27mm)
    Number of Positions50
    Length - Overall Pin0.400" (10.160mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)
    Related parts for FW-25-03-G-D-250-150-P
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    FW-05-03-L-D-320-065 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-05-03-L-D-320-065 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-250-120 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-04-03-G-D-250-120 Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-250-120   Inquiry
    FW-50-01-L-D-425-075 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-50-01-L-D-425-075 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-L-D-425-075   Inquiry
    FW-50-05-G-D-530-100 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-50-05-G-D-530-100 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD FW-50-05-G-D-530-100   Inquiry
    FW-48-01-F-D-250-100 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-48-01-F-D-250-100 Samtec Inc. CONN HDR 96POS 0.05 STACK T/H FW-48-01-F-D-250-100   Inquiry
    FW-46-02-F-D-200-100 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-46-02-F-D-200-100 Samtec Inc. CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H FW-46-02-F-D-200-100   Inquiry
    FW-50-01-F-D-200-170 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-50-01-F-D-200-170 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-F-D-200-170   Inquiry
    FW-05-03-L-D-320-080 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-05-03-L-D-320-080 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-080   Inquiry
    FW-45-04-F-D-200-065 FW-25-03-G-D-250-150-P FW-45-04-F-D-200-065 Samtec Inc. CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H FW-45-04-F-D-200-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-265-120-A FW-25-03-G-D-250-150-P FW-04-03-G-D-265-120-A Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-265-120-A   Inquiry