HDWM-15-53-G-S-312
HDWM-15-53-G-S-312
Part Number
HDWM-15-53-G-S-312
Description
CONN HDR 15POS 0.05 STACK T/H
    ColorBlack
    Pitch0.050" (1.27mm)
    Part StatusActive
    Row Spacing-
    TerminationSolder
    Length - Tail0.120" (3.048mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions15
    Length - Overall Pin0.505" (12.827mm)
    Length - Stack Height0.312" (7.925mm)
    Length - Post (Mating)0.073" (1.854mm)
    Related parts for HDWM-15-53-G-S-312
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    FW-05-03-L-D-320-065 HDWM-15-53-G-S-312 FW-05-03-L-D-320-065 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-250-120 HDWM-15-53-G-S-312 FW-04-03-G-D-250-120 Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-250-120   Inquiry
    FW-50-01-L-D-425-075 HDWM-15-53-G-S-312 FW-50-01-L-D-425-075 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-L-D-425-075   Inquiry
    FW-50-05-G-D-530-100 HDWM-15-53-G-S-312 FW-50-05-G-D-530-100 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD FW-50-05-G-D-530-100   Inquiry
    FW-48-01-F-D-250-100 HDWM-15-53-G-S-312 FW-48-01-F-D-250-100 Samtec Inc. CONN HDR 96POS 0.05 STACK T/H FW-48-01-F-D-250-100   Inquiry
    FW-46-02-F-D-200-100 HDWM-15-53-G-S-312 FW-46-02-F-D-200-100 Samtec Inc. CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H FW-46-02-F-D-200-100   Inquiry
    FW-50-01-F-D-200-170 HDWM-15-53-G-S-312 FW-50-01-F-D-200-170 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-F-D-200-170   Inquiry
    FW-05-03-L-D-320-080 HDWM-15-53-G-S-312 FW-05-03-L-D-320-080 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-080   Inquiry
    FW-45-04-F-D-200-065 HDWM-15-53-G-S-312 FW-45-04-F-D-200-065 Samtec Inc. CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H FW-45-04-F-D-200-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-265-120-A HDWM-15-53-G-S-312 FW-04-03-G-D-265-120-A Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-265-120-A   Inquiry