HW-36-15-F-S-415-SM
HW-36-15-F-S-415-SM
Part Number
HW-36-15-F-S-415-SM
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK SMD
Data sheet
HW-36-15-F-S-415-SM.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.100" (2.54mm)
    Number of Positions36
    Length - Overall Pin0.565" (14.351mm)
    Length - Stack Height0.415" (10.541mm)
    Length - Post (Mating)0.150" (3.810mm)
    Contact Finish - Post (Mating)Gold
    Contact Finish Thickness - Post (Mating)3.00µin (0.076µm)
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for HW-36-15-F-S-415-SM
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    FW-05-03-L-D-320-065 HW-36-15-F-S-415-SM FW-05-03-L-D-320-065 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-250-120 HW-36-15-F-S-415-SM FW-04-03-G-D-250-120 Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-250-120   Inquiry
    FW-50-01-L-D-425-075 HW-36-15-F-S-415-SM FW-50-01-L-D-425-075 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-L-D-425-075   Inquiry
    FW-50-05-G-D-530-100 HW-36-15-F-S-415-SM FW-50-05-G-D-530-100 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD FW-50-05-G-D-530-100   Inquiry
    FW-48-01-F-D-250-100 HW-36-15-F-S-415-SM FW-48-01-F-D-250-100 Samtec Inc. CONN HDR 96POS 0.05 STACK T/H FW-48-01-F-D-250-100   Inquiry
    FW-46-02-F-D-200-100 HW-36-15-F-S-415-SM FW-46-02-F-D-200-100 Samtec Inc. CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H FW-46-02-F-D-200-100   Inquiry
    FW-50-01-F-D-200-170 HW-36-15-F-S-415-SM FW-50-01-F-D-200-170 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-F-D-200-170   Inquiry
    FW-05-03-L-D-320-080 HW-36-15-F-S-415-SM FW-05-03-L-D-320-080 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-080   Inquiry
    FW-45-04-F-D-200-065 HW-36-15-F-S-415-SM FW-45-04-F-D-200-065 Samtec Inc. CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H FW-45-04-F-D-200-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-265-120-A HW-36-15-F-S-415-SM FW-04-03-G-D-265-120-A Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-265-120-A   Inquiry