JW-13-04-T-S-250-250
JW-13-04-T-S-250-250
Part Number
JW-13-04-T-S-250-250
Description
CONN HDR 13POS 0.156 STACK T/H
Data sheet
JW-13-04-T-S-250-250.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.156" (3.96mm)
    TerminationSolder
    Length - Tail0.090" (2.286mm)
    Mounting TypeThrough Hole
    Number of Rows1
    Number of Positions13
    Length - Overall Pin0.590" (14.986mm)
    Length - Stack Height0.250" (6.350mm)
    Length - Post (Mating)0.250" (6.350mm)
    Related parts for JW-13-04-T-S-250-250
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    FW-05-03-L-D-320-065 JW-13-04-T-S-250-250 FW-05-03-L-D-320-065 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-250-120 JW-13-04-T-S-250-250 FW-04-03-G-D-250-120 Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-250-120   Inquiry
    FW-50-01-L-D-425-075 JW-13-04-T-S-250-250 FW-50-01-L-D-425-075 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-L-D-425-075   Inquiry
    FW-50-05-G-D-530-100 JW-13-04-T-S-250-250 FW-50-05-G-D-530-100 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK SMD FW-50-05-G-D-530-100   Inquiry
    FW-48-01-F-D-250-100 JW-13-04-T-S-250-250 FW-48-01-F-D-250-100 Samtec Inc. CONN HDR 96POS 0.05 STACK T/H FW-48-01-F-D-250-100   Inquiry
    FW-46-02-F-D-200-100 JW-13-04-T-S-250-250 FW-46-02-F-D-200-100 Samtec Inc. CONN HDR 92POS 0.05 STACK T/H FW-46-02-F-D-200-100   Inquiry
    FW-50-01-F-D-200-170 JW-13-04-T-S-250-250 FW-50-01-F-D-200-170 Samtec Inc. CONN HDR 100POS 0.05 STACK T/H FW-50-01-F-D-200-170   Inquiry
    FW-05-03-L-D-320-080 JW-13-04-T-S-250-250 FW-05-03-L-D-320-080 Samtec Inc. CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD FW-05-03-L-D-320-080   Inquiry
    FW-45-04-F-D-200-065 JW-13-04-T-S-250-250 FW-45-04-F-D-200-065 Samtec Inc. CONN HDR 90POS 0.05 STACK T/H FW-45-04-F-D-200-065   Inquiry
    FW-04-03-G-D-265-120-A JW-13-04-T-S-250-250 FW-04-03-G-D-265-120-A Samtec Inc. CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD FW-04-03-G-D-265-120-A   Inquiry